آموزش آشپزخانه تکانی

آموزش آشپزخانه تکانی

آموزش آشپزخانه تکانی

ظروف مزاحم را شناسایی کنید!
از کجا بدانیم چه چیزی را نباید در کابینت ها ذخیره یا نگهداری کنیم؟ ظروف، لوازم خانگی و گاهی غلات و حبوبات مواردی هستند که در کابینت ها نگهداریشان می کنیم. لیستی بردارید و ویژگی های زیر را یادداشت کنید. وسایل و ظروف دردسرساز آشپزخانه در این گروه ها دسته بندی می شوند.

سینی های پذیرایی جزء لاینفک کابینت های ایرانی

نمیدانم در فرهنگ های دیگر هم سینی تا این حد برای پذیرایی از مهمان ضروریست یا نه! اما در ایران سینی ها با سایز های مختلف در آشپزخانه ها دیده می شود. اگر تازه عروس یا در حال خرید جهیزیه هستید، بهتر است بدانید! سینی آنقدر ها هم ضروری نیست؛ یک یا دو عددش کافیست. در منزل شما مانند منزل پدریتان قرار نیست مهمان بیاید!

اگر مهمان زیاد دارید و در عید نوروز روزهای پر دید و بازدیدی دارید، نمی توانید از شر سینی ها خلاص شوید. سینی ها بزرگ و بدقلق هستند. جا دادن آن ها در کابینت ایده منطقی نیست. بهتر است آن ها را در فضاهای مرده آشپزخانه نگهداری کنید مانند بالای یخچال یا در فضای خالی کنار کابینت.

بدانید! می توانید از سینی هایی که نقش برجسته دارند و یا نقره هستند به عنوان یک وسیله دکوری هم استفاده کنید.

سفره ها و لوازم پارچه ای آشپزخانه را کجا بگذاریم؟

سفره ها، رومیزی، دستمال سفره و سایر لوازم پارچه ای! را بهتر است در یک ساک پارچه ای بگذارید و در کمد! لباس ها قرار دهید. اگر عادت دارید تا آن ها را در کشوهای کابینت! در آشپزخانه نگهداری کنید حتما با مشکلاتی مانند بسته نشدن! کشو، گیر کرد پارچه ها به ریل کشو و افتادن آن ها پشت کابینت مواجه شده اید؛ پس بهتر! است در جای دیگری نگهداری شوند.

بدانید! اگر آشپزخانه بزرگی دارید به طوری که می توانید یک! طبقه از کابینت را به لوازم پارچه ای اختصاص دهید! بهتر است آن را در طبقه بالای کابینت نگهداری کنید تا احیانا! چیزی رویشان از طبقه بالا چکه نکند و باعث لک شدنشان نشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *