درباره ظروف چوب بامبو

درباره ظروف چوب بامبو

درباره ظروف چوب بامبو

امروزه ظروف آشپزخانه با تنوع بسیار بالایی رو به رو هستند که دست هر فردی با هر سلیقه و شیوه زندگی ای را برای انتخاب باز گذاشته اند. یکی از انواع ظروف آشپزخانه که به تازگی با اقبال بسیاری نیز رو به رو شده است ظروف بامبو است. تقریبا دیگر می توان گفت که در هر خانه ای حداقل یک ظرف از این جنس پیدا می شود. در این مطلب از وب سایت چیدانه می خواهیم به معرفی ظروف بامبو و مزایای آنها بپردازیم و این نوع از ظروف آشپزخانه را بهتر بشناسیم، پس همراه ما باشید.

معرفی ظروف بامبو

همانطور که از اسم این ظروف مشخص است، ظروف بامبو از ساقه و برگ گیاه بامبو ساخته می شوند. از ویژگی های جالب گیاه بامبو این است که این گیاه می تواند در طول روز چیزی حدود یک متر رشد کند. گیاه بامبو می تواند طول عمری حدود ۵ سال نیز داشته باشد. این گیاه به سهولت در کاشت و پرورش شهرت داشته و فرایند تکثیر و رشد آن بسیار آسان و سریع است.

ظروف بامبو ویژگی های بسیاری دارد که از میان آنها می توان به این اشاره کرد که به راحتی قابل تجزیه هستند و همین مسئله باعث می شود که کاملا با محیط زیست همراه و سازگار باشد و شاید همین مسئله یکی از مهم ترین دلایلی است که امروزه به ترویج استفاده از ظروف بامبو پرداخته می شود. این ظروف به راحتی با صابون و آب گرم قابل شستشو هستند و با وجود ظرافتی که دارند از دوام بالایی نیز برخوردار هستند. به علاوه اینکه این ظروف در انواع مختلفی از جمله بشقاب، ماگ، قاشق و چنگال، سینی، اردو خوری و… در بازار در دسترس و قابل خریداری هستند.

مزایای استفاده از ظروف بامبو

اول از همه می توان به شکل ظاهری ظروف بامبو اشاره کرد. مطمئنا با دیدن این ظروف، حس خیلی خوبی به شما منتقل می شود و از ظاهر زیبای آنها در هنگام سرو غذا لذت خواهید برد. علاوه بر این، ظروف بامبو وزن بسیار کمی دارد که همین مسئله نیز در بعضی موارد از دلایل استفاده از آنها توسط خانواده ها و به خصوص خانواده هایی که فرزندان کوچکی دارند محسوب می شود. از دیگر مزایای استفاده از ظروف بامبو می توان به ضد لک بودن آنها و همینطور خاصیت ضد میکروبی شان نیز نام برد.

مقایسه ظروف بامبو و ظروف پلاستیکی

همانطور که اشاره کردیم شاید بتوان به جرأت گفت که ظروف بامبو، بهترین انتخاب برای ظرف غذای کودکان ما به حساب می آیند، چرا که این ظروف از ایمنی کافی برای سرو غذای فرزندانمان برخوردار هستند.

از آنجایی که متاسفانه استفاده از ظروف پلاستیکی برای کودکان جا افتاده است لازم می دانیم که برخی از معایب این مسئله را برایتان نام ببریم تا خیالتان راحت شود که از این به بعد، ظروف بامبو گزینه بهتری برای فرزندانمان به حساب خواهد آمد.

با ایجاد خط و خراش بر روی ظروف پلاستیکی! ممکن است رنگ و مواد درونی این ظروف وارد غذای فرزندمان می شود! که می تواند برای سلامت دستگاه گوارش او مضر باشد.
رنگ های به کار رفته! در ظروف پلاستیکی به نوبه خود تاثیر بدی در بدن و هم چنین! دستگاه گوارش کودک ما خواهد گذاشت.
این ظروف ایمنی !کافی برای سرو غذا را ندارند.

مقایسه ظروف بامبو و ظروف کاغذی

از دیگر محصولات ظروف آشپزخانه که امروزه! رواج بسیاری پیدا کرده است، ظروف کاغذی هستند؛! اما لازم است در این بخش نکاتی را هم در رابطه! با این ظروف بیان کنیم. اول اینکه در تولید و ساخت ظروف کاغذی! میزان بالایی انرژی الکتریکی و آب مصرف می شود! که این مسئله را می توان! به قطع حجم بسیار زیادی درخت افزود. علاوه بر این مواد تشکیل! دهنده ظروف کاغذی و پلاستیکی که !شامل موم و پلی استیرن می شوند،! مدت زمان بسیار زیادی را برای تجزیه شدن نیاز دارند؛! بنابراین این نوع ظروف آشپزخانه به نوبه خود، تاثیرات !مخربی بر محیط زیست خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *