دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم

دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم

دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم

تا به حال فکر کرده‌اید چرا در دکور بیشتر فست فود‌ها، از رنگ های گرم مثل نارنجی استفاده شده است؟ یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از رنگ‌های گرم، جذب مشتری بیشتر است.

برای خیلی از ما پیش آمده که رنگ و ظاهر یک غذا یا حتی رنگ بسته بندی یک محصول خوراکی موجب تحریک اشتهایمان شده است. جالب است بدانید بیشتر تولید کنندگان غذاهای صنعتی، از طریق همین رنگ ها ما را به خرید تنقلات و محصولات غذایی ترغیب می کنند. شما حتی اگر کودکی بدقلق داشته باشید که از خوردن امتناع می کند، با دکوراسیون آشپزخانه اشتها آور می توانید او را به خوردن ترغیب کنید.

رنگ ها معجزه می کنند

رنگ، تحریک کننده اشتها، به ویژه در کودکان است. استفاده از رنگ های قرمز، نارنجی و زرد در دکوراسیون آشپزخانه و حتی وسایلی مثل سفره غذا، لیوان و… باعث بالا بردن سوخت و ساز بدن و افزایش اشتها می شود.

– رنگ قرمز اشتها آور است. مزاج رنگ قرمز گرم است و به دلیل گرمایی‌ که دارد، خود را به چشم بیننده تحمیل می کند. رنگ قرمز، هیجان درونی را افزایش می دهد، بنابراین داشتن لیوان هایی قرمز رنگ، هر چند به تعداد محدود، ناخودآگاه باعث افزایش توجه به فضای آشپزخانه تان می شود، حتی اگر کل فضای آشپزخانه‌ شما تک رنگ است، کافی است یک صندلی قرمز رنگ در آشپزخانه قرار دهید و معجزه اش را ببینید!

– نارنجی، رنگی نشاط آور است، به همین دلیل با انتخاب این رنگ‌، می توانید اشتهای اعضای خانواده را بیشتر تحریک کنید. با استفاده از صندلی هایی با گل های نارنجی، نگاه ها را به سمت آشپزخانه بکشانید. بیشترین رنگی که در رستوران های زنجیره ای و فست فود‌ها استفاده می شود، نارنجی است. این رنگ، به غیر از ایجاد فضایی نشاط‌ آور، به فضا روح می بخشد.

– رنگ زرد توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. اما این رنگ سریع چشم را خسته می کند، پس در استفاده از رنگ زرد زیاده روی نکنید. بهتر است ترکیب مناسبی از زرد با رنگ های دیگر در دکوراسیون آشپزخانه تان وجود داشته باشد. با استفاده از سبدی از انواع میوه های رنگی، در کنار سیبی زرد، اشتیاق خانواده به خوردن میوه بیشتر می شود، حتی اگر آن سیب خورده نشود!

تاثیر نور روی رنگ‌ها را فراموش نکنید

تا به اینجا به اندازه کافی از رنگ ها استفاده کرده‌ایم. فراموش نکنید، اغراق در هر چیزی نازیبایی ایجاد می کند. نور تاثیر زیادی بر رنگ های به کار برده شده در آشپزخانه دارد. برای جلوه بیشتر رنگ ها درآشپزخانه باید نور‌پردازی مناسبی داشته باشید.

– استفاده از نورهای رنگی در آشپزخانه ممنوع! نور رنگی، به خصوص اگر بالای میز ناهارخوری باشد، باعث می شود غذا بدرنگ و متفاوت از رنگ طبیعی اش به نظر برسد. در‌‌ نهایت هم موجب کاهش اشتها می شود. با استفاده از رنگ های مختلف به میزان کافی، می توانید فضای آشپزخانه را زنده کنید. پس نور رنگی، حتی به صورت هالوژن هم بهتر است استفاده نشود. رعایت همین موارد ساده، باعث می شود غذای شما خوشمزه تر از همیشه به نظر برسد.

.

– می توانید چراغ های قدیمی را با چراغ های LED تعویض کنید! که مصرف انرژی پایین تر و دوام بیشتری دارند. مزیت دیگر این لامپ! ها این است که اگر سقف شما مرتفع است،! برای تعویض لامپ دیگر نیازی به آوردن نردبان نیست. از این چراغ ها می توان در برجسته کردن ویژگی های! طراحی داخلی، مانند توررفتگی سقف ها یا گچبری ها! در آشپزخانه های سنتی و نور‌پردازی پیشخوان های شیشه‌ای استفاده کرد. با نورپردازی جدید،! آشپزخانه‌ شما زیباتر و هیجان انگیزتر به نظر می رسد.

– آشپزخانه محیطی است که احتیاج به نور محیطی مناسبی! دارد تا فردی که مدت زیادی در این محیط است، اذیت نشود. برای داشتن یک! فضای اشتها آور، نیاز به نور‌پردازی مناسب محیطی وجود دارد.! این نور‌پردازی، احساس آرامش و امنیت به فضا می بخشد. اگر آشپزخانه نور کافی ندارد! یا پنجره های کوچکی دارد که نور کمی! وارد محیط شود، رنگ زرد، نور‌پردازی شما را پر جلوه تر می کند. جالب است بدانید که یکی از کاربردهای! رنگ زرد در آشپزخانه، ایجاد فضایی پرنور‌تر است، به ویژه! در فصل زمستان هنگام صرف غذا در آشپزخانه ای زرد‌ رنگ، محیطی گرم و اشتها آور را تجربه خواهید کرد.

شلوغی ممنوع

– آشپزخانه منظم، همیشه اشتها آورتر است. درنهایت، در کنار! رعایت تمامی این نکات در آشپزخانه‌، اگر نکته ساده اما بسیار! مهم نظم که کاملا هم دست خودتان است! را رعایت نکنید، آشپزخانه شما به فضایی دلچسب و اشتها آور تبدیل نمی شود. آشپزخانه! جایی است که یک خانم خانه دار بیشترین زمانش را آنجا !می گذراند. حالا حسابش را بکنید که‌‌‌ همان خانم برای پیدا کردن! قاشق و چنگال یک مدل مجبور شود کل کشوهای کابینت را بیرون بریزد. محیط شلوغ! آشپزخانه، ممکن است رغبت آشپزی را از خانم خانه بگیرد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم دکوراسیون داخلی آشپزخانه با رنگ های گرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *