طراحی جزیره در آشپزخانه

طراحی جزیره در آشپزخانه

طراحی جزیره در آشپزخانه

آشپزخانه یكی از آن فضاهایی است كه طراحی آن بسیار پیچیده و دشوار است و پی بردن به چگونگی طراحی یك جزیره در آن امری چالش‌برانگیز و گیج‌كننده برای مالكان خانه‌ها است.

اگرچه هیچ فرمول ثابتی برای تعیین اندازه و ابعاد جزیره آشپزخانه وجود ندارد، اما برخی از دستورالعمل‌ها در مورد اندازه‌ها و ابعاد می‌تواند در این زمینه كمك‌كننده باشد. طراحان آشپزخانه، توماس آهمن و استیو چوستریچ، پیشنهادات خوبی برای طراحی جزیره آشپزخانه ارائه می‌كنند و معتقدند كه باید كار را با پرسیدن شش سوال از خودآغاز كنید.

1. كاركرد جزیره چیست؟

پیش از این‌كه به فضاهای نگهدارنده یا اجاق گاز آشپزخانه خود فكر كنید، در این مورد تصمیم بگیرید كه می‌خواهید كاركرد اصلی جزیره شما چه باشد. بسیاری از جزیره‌ها دارای دو بخش هستند: یك بخش مخصوص آشپزی و بخشی دیگر مخصوص غذا خوردن.

اما تاكید شما بیش‌تر بر روی كدام بخش است؟ كار كردن، آشپزی، غذا خوردن، تمیز كردن، و یا تفریح؟ یا شاید می‌خواهید برای کارهای دیگری مانند انجام تكالیف مدرسه بچه ها نیز از جزیره استفاده كنید؟

اگر می‌خواهید وسایل برقی و سینك در جزیره قرار بگیرند به فضای بیش‌تری نیاز دارید. اگر از آن فقط برای وعده‌های غذایی عادی می‌خواهید استفاده كنید، نشیمن باید اولویت اول شما باشد.

2. در جزیره آشپزخانه به چه وسایل برقی‌ای نیاز دارید؟

اگر تصمیم گرفته‌اید كه از وسایل برقی در جزیره استفاده كنید، باید! در مورد فضا و كاركرد آن‌ها برنامه‌ریزی كنید. جوستریچ می‌گوید: «اگر سینك! اصلی در جزیره قرار داشته باشد،! شما نیاز به یك ماشین ظرف‌شویی خواهید داشت و باید تصمیم بگیرید كه این ماشین ظرف‌شویی در كدام! سمت سینك قرار بگیرد: سمت چپ یا راست؟» اگر جزیره محل! آماده‌سازی اصلی شماست، شما به یك سطل آشغال نیاز خواهید داشت.

اندازه آشپزخانه شما چقدر است؟ اگر دارای یك آشپزخانه! بزرگ هستید و یخچال در نزدیكی جزیره قرار ندارد، شاید به! یك یخچال كوچك كه در زیر پیش‌خان قرار می‌گیرد! نیاز داشته باشید. اگر می‌خواهید در جزیره یك اجاق گاز رومیزی قرار دهید،! باید فضای كافی برای نصب هواكش و یا هود را نیز در نظر بگیرید.! فهرستی از چیزهایی كه! در جزیره آشپزخانه به آن‌ها نیاز دارید تهیه كنید و آن‌ها را به ترتیب اولویت طبقه‌بندی كنید!. قطعا امكان قرار دادن همه چیز در جزیره امكان‌پذیر نیست،! اما سعی كنید پنج اولویت اول خود را در این فضا قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *